Manufacturer No:SMP1307-027LF
Manufacturer:Skyworks
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes .45pF -65C +150C SOT-5 Pi
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 3 Ohms |
| Vf - Forward Voltage: | 850 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Frequency: | 5 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 2 GHz |
| Package / Case: | SOT-5 |
| Series: | SMP1307 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Carrier Life: | 1500 ns |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 100 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 250 mW |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.000557 oz |
HOTMSW2001-200
Brand:MACOM

RN731VFHTE-17
Brand:ROHM Semiconductor

MADP-007433-0287DT
Brand:MACOM

VS-C16CP07L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

MML4401-GM2
Brand:Microchip Technology

MADP-011027-14150T
Brand:MACOM
SMMD835-SOD323
Brand:MACOM
MA4P929-401
Brand:MACOM
MA4L021-1056
Brand:MACOM
CLA4603-000
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






