Manufacturer No:MA4P7002F-1072T
Manufacturer:MACOM
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes Vr=200V Rs=.9 Ohm Ct=.7pF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.7 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 900 mOhms |
| If - Forward Current: | 100 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Minimum Operating Frequency: | 100 kHz |
| Maximum Operating Frequency: | 1.5 GHz |
| Package / Case: | ODS-1072 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | MACOM |
| Carrier Life: | 5 us |
| Ir - Reverse Current: | 1 uA |
| Pd - Power Dissipation: | 10 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | Pin Diode |
| Unit Weight: | 0.048402 oz |
HOT
MADP-000402-12530P
Brand:MACOM

MML4401-GM3
Brand:Microchip Technology

VS-C16CP07L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

BAR6303WE6327HTSA1
Brand:Infineon Technologies

SMP1331-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MA4P7433ST-287T
Brand:MACOM

SMP1321-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MSW2001-200
Brand:MACOM

SMP1324-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

RN771VTE-17
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






