Manufacturer No:1SV307(TPH3,F)
Manufacturer:Toshiba
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes RF Diode 39V 1Vf 0.3pF 1.1Ohm Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 1.1 Ohms |
| If - Forward Current: | 50 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | USC-2 |
| Series: | 1SV307 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Toshiba |
| Ir - Reverse Current: | 100 nA |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 1.5 Ohms |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | PIN Diodes |
| Unit Weight: | 0.000141 oz |
HOT
BAR 50-02V H6327
Brand:Infineon Technologies
MA4PH236-1072T
Brand:MACOM
DSM8100-000
Brand:Skyworks Solutions Inc.

BAP70Q,125
Brand:NXP Semiconductors

MML4401-GM3
Brand:Microchip Technology

MA4P506-1072T
Brand:MACOM

MADP-007433-0287DT
Brand:MACOM

MA4P7455-1225T
Brand:MACOM

BAP64LX,315
Brand:NXP Semiconductors

BAR 64-06W H6327
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






