Manufacturer No:MMP4405-GM2
Manufacturer:Microchip
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes 50MHz - 12 GHz PIN Diode 5 us
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.6 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 750 mOhms |
| If - Forward Current: | 100 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Frequency: | 50 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 12 GHz |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 |
| Series: | MMP4400 |
| Brand: | Microchip Technology |
| Carrier Life: | 5 us |
| Configuration: | Single |
| Ir - Reverse Current: | 6 mA |
| Pd - Power Dissipation: | 8 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | High Voltage High Power |
HOT
SMP1340-040LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MA4P7447ST-287T
Brand:MACOM

SMP1371-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MA4P1200NM-401T
Brand:MACOM

BAR 50-02V H6327
Brand:Infineon Technologies

BAP64LX,315
Brand:NXP Semiconductors

MA4P506-1072T
Brand:MACOM

SMP1321-040LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MA4P7455-1225T
Brand:MACOM

BAR6303WE6327HTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






