Manufacturer No:BAP51-02,115
Manufacturer:NXP
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes PIN GP 60V 50MA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 60 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 2.5 Ohms |
| If - Forward Current: | 50 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOD-523 |
| Series: | BAP51-02 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | NXP Semiconductors |
| Configuration: | Single |
| Height: | 0.65 mm |
| Length: | 1.25 mm |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 9 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 715 mW |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Width: | 0.85 mm |
| Part # Aliases: | 934055889115 |
| Unit Weight: | 0.000056 oz |
HOTMSW2031-203
Brand:MACOM

BAR 63-03W E6327
Brand:Infineon Technologies
CLA4610-085LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MA4P7455-1225T
Brand:MACOM

SMP1345-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.

VS-C16CP07L-M3
Brand:Vishay Semiconductors

BAR6402ELE6327XTMA1
Brand:Infineon Technologies

SMP1325-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MADP-000907-14020P
Brand:MACOM

BAP65-02,115
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






