Manufacturer No:MA4P505-255
Manufacturer:MACOM
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes DiodePinCeramic_PkgSi
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 0.5 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Minimum Operating Frequency: | 1 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 500 MHz |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | ODS-255 |
| Brand: | MACOM |
| Carrier Life: | 2000 nS |
| Configuration: | Single |
| Pd - Power Dissipation: | 10.7 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | Pin Diode |
| Unit Weight: | 0.005046 oz |
HOT
MA4P506-1072T
Brand:MACOM

MADP-007433-0287DT
Brand:MACOM
DSM8100-000
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MADP-011028-14150T
Brand:MACOM
MSW2001-200
Brand:MACOM

SMP1322-040LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
CLA4603-000
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MML4401-GM2
Brand:Microchip Technology

BBY5602VH6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies

BAR5002VH6327XTSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






