Manufacturer No:BAR 81W H6327
Manufacturer:Infineon
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes RF DIODE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 1 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 1 Ohms |
| If - Forward Current: | 100 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-343-4 |
| Series: | BAR81 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Carrier Life: | 80 ns |
| Ir - Reverse Current: | 20 nA |
| Pd - Power Dissipation: | 100 mW |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | Switching Diode |
| Part # Aliases: | SP000743450 BAR81WH6327XT BAR81WH6327XTSA1 |
| Unit Weight: | 0.000226 oz |
HOTMA4L301-1056
Brand:MACOM

SMP1331-040LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MA4L062-134
Brand:MACOM
MA4SPS502
Brand:MACOM

RN731VFHTE-17
Brand:ROHM Semiconductor
MSW2011-201-T
Brand:MACOM

RN779DT146
Brand:ROHM Semiconductor

SMP1371-087LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
SMMD805-SOD323
Brand:MACOM

RN142SMT2R
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






