Manufacturer No:SMP1340-079LF
Manufacturer:Skyworks
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes Ls=.7nH SC-79 Single
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Skyworks |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 1.2 Ohms |
| Vf - Forward Voltage: | 850 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Frequency: | 10 MHz |
| Maximum Operating Frequency: | 10 GHz |
| Package / Case: | SC-79 |
| Series: | SMP1340 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Skyworks Solutions Inc. |
| Carrier Life: | 100 ns |
| Configuration: | Single |
| Maximum Series Resistance @ Minimum IF: | 1.7 Ohms |
| Pd - Power Dissipation: | 250 mW |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.002523 oz |
HOT
RN779DT146
Brand:ROHM Semiconductor
MA4P4001B-402
Brand:MACOM

MA4P1250NM-1072T
Brand:MACOM
MA4L301-1056
Brand:MACOM
MSW2031-203
Brand:MACOM

MML4402-GM3
Brand:Microchip Technology
MMP7068-37
Brand:MACOM

SMP1302-040LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
SMMD840-SOD323
Brand:MACOM

BAP51-02,115
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






