Manufacturer No:MA4P7441F-1091T
Manufacturer:MACOM
Type:PIN Diodes
Description:PIN Diodes Rs=.5ohm Ct=2.2pF non-Mag MELF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MACOM |
| Product Category: | PIN Diodes |
| RoHS: | Details |
| Vr - Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 2.2 pF |
| Maximum Series Resistance @ Maximum IF: | 500 mOhms |
| If - Forward Current: | 100 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 900 mV |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Frequency: | 100 kHz |
| Maximum Operating Frequency: | 1 GHz |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MELF |
| Series: | SMPP |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | MACOM |
| Carrier Life: | 18 us |
| Configuration: | Single |
| Pd - Power Dissipation: | 30 W |
| Product Type: | PIN Diodes |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Technology: | Si |
| Type: | Pin Diode |
| Unit Weight: | 0.008818 oz |
HOTMA4L021-1056
Brand:MACOM

CLA4607-085LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MA4P7435NM-1091T
Brand:MACOM

SMP1331-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MA4PH236-1072T
Brand:MACOM

VS-C16CP07L-M3
Brand:Vishay Semiconductors
CLA4603-000
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SMP1320-079LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
MSWSE-050-17
Brand:MACOM

SKY16603-632LF
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






