Manufacturer No:MNS2-9-W1-PC-01
Manufacturer:Monnit
Type:Other Modules
Description:Other Modules ALTA Wireless Pulse Counters (Single Input) - Coin Cell Powered (900 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Other Modules |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| Product: | Wireless Modules |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Brand: | Monnit |
| Description/Function: | Coin cell power |
| Dimensions: | 50.8 mm x 28.575 mm x 22.225 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 7 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | Wireless Pulse Counter |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Type: | Wireless Pulse Counter |
| Unit Weight: | 0.699999 oz |
HOT
2293500-R
Brand:Microchip Technology
BCM957414A4140C
Brand:Broadcom / Avago

1200UP32IXS
Brand:Microchip Technology

P2-EC32MB
Brand:Parallax

B7A-R6A33
Brand:Omron Automation and Safety

220016IXS
Brand:Microchip Technology

2290800-R
Brand:Microchip Technology

2294800-R
Brand:Microchip Technology

B7A-R6A57
Brand:Omron Automation and Safety
BCM957416A4160C
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






