Manufacturer No:UCC23513QDWYRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Optically Isolated Gate Drivers
Description:Optically Isolated Gate Drivers Automotive 4-A source 5-A sink 5.7-kVRMS opto-compatible single-channel isolated gate driver 6-SOIC -40 to 125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Optically Isolated Gate Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | UCC23513-Q1 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Pd - Power Dissipation: | 750 mW |
| Propagation Delay - Max: | 105 ns |
| Rise Time: | 28 ns |
| Fall Time: | 25 ns |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 5 A |
| Product: | Isolated Gate Drivers |
| Product Type: | Optically Isolated Gate Drivers |
| other: | 850 |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 15 V |
| Technology: | Si |
| Type: | High-Side Low-Side |
HOT
TLP2395(TPL,E
Brand:Toshiba
SFH6206-2T
Brand:Vishay Semiconductors

TLP5705H(D4,E
Brand:Toshiba

STGAP2GSNCTR
Brand:STMicroelectronics

UCC21750QDWQ1
Brand:Texas Instruments

SI8233BD-D-ISR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

TLX9304(TPL,F
Brand:Toshiba

VO615A-3X007T
Brand:Vishay Semiconductors

TLX9309(TPL,F
Brand:Toshiba
TLP5774H(D4-TP,E
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






