Manufacturer No:BRT13H
Manufacturer:Vishay
Type:Triac & SCR Output Optocouplers
Description:Triac & SCR Output Optocouplers Phototriac Output Non-Zero Crossing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Triac & SCR Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Zero-Crossing Circuit: | Without Zero-Crossing Circuit |
| Output Type: | PhotoTriac |
| Isolation Voltage: | 5300 Vrms |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.1 V |
| Pd - Power Dissipation: | 600 mW |
| Off-state Output Voltage - VDRM: | 800 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | BRT13 |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Maximum Trigger Current: | 2 mA |
| On-State RMS Current - It RMS: | 300 mA |
| Product Type: | Triac & SCR Output Optocouplers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Optocouplers |
| Unit Weight: | 0.210427 oz |
HOT
SI8275DBD-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

VOMDA1271T
Brand:Vishay Semiconductors

2EDL8034G3CXTMA1
Brand:Infineon Technologies

RV1S9061ACCSP-10YV#SC0
Brand:Renesas Electronics

TLP5774H(E
Brand:Toshiba

BRT13H
Brand:Vishay Semiconductors

UCC21756QDWRQ1
Brand:Texas Instruments

RV1S9261ACCSP-10YC#SC0
Brand:Renesas Electronics

VO617A-4X016
Brand:Vishay Semiconductors

TLP5222(D4-TP,E
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






