Manufacturer No:ACPL-K70A-500E
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:Logic Output Optocouplers
Description:Logic Output Optocouplers Optocoupler(100kBd)T/R+LF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | Logic Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Output Type: | LVCMOS LVTTL |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Isolation Voltage: | 5000 Vrms |
| Maximum Continuous Output Current: | 60 mA |
| If - Forward Current: | 12 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.4 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 100 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Current Transfer Ratio: | 8000 % |
| Fall Time: | - |
| Product Type: | Logic Output Optocouplers |
| Rise Time: | - |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Optocouplers |
HOT
TLP2395(TPL,E
Brand:Toshiba

FOD8480
Brand:onsemi

SI8233BD-D-ISR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

AHV85110KNHLU
Brand:Allegro MicroSystems

VO615A-3X007T
Brand:Vishay Semiconductors

ACPL-K70A-560E
Brand:Broadcom / Avago

IL208AT
Brand:Vishay Semiconductors

ACPL-K308U-500E
Brand:Broadcom / Avago

TCMT1106
Brand:Vishay Semiconductors

ACPL-M75N-000E
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






