Manufacturer No:RV1S9161ACCSP-100V#KC0
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:High Speed Optocouplers
Description:High Speed Optocouplers HI-SPD OPTOCPLR SO5 UL CSA VDE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | High Speed Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOP-5 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Output Type: | Totem Pole |
| Isolation Voltage: | 3750 Vrms |
| Vf - Forward Voltage: | 1.54 V |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 200 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | RV1S9x6xA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Product Type: | High Speed Optocouplers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Optocouplers |
HOT
RV1S9061ACCSP-10YV#SC0
Brand:Renesas Electronics

VO615A-3X007T
Brand:Vishay Semiconductors

TLX9304(TPL,F
Brand:Toshiba

TLP5772H(E
Brand:Toshiba
SFH6206-2T
Brand:Vishay Semiconductors

ILD256T
Brand:Vishay Semiconductors

TLP5754H(TP4,E
Brand:Toshiba

PS2701A-1-F3-A
Brand:Renesas Electronics

VO617A-3X017T
Brand:Vishay Semiconductors

VOMA618A-3X001T
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






