Manufacturer No:TLP5212(D4,E
Manufacturer:Toshiba
Type:Logic Output Optocouplers
Description:Logic Output Optocouplers GATE DRIVER COUPLER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Toshiba |
| Product Category: | Logic Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-16 |
| Output Type: | IGBT Collector |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Isolation Voltage: | 5000 Vrms |
| Maximum Continuous Output Current: | 2.5 A |
| If - Forward Current: | 25 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.67 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 60 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Toshiba |
| Fall Time: | 56 ns |
| Product Type: | Logic Output Optocouplers |
| Propagation Delay - Max: | 250 nA |
| Rise Time: | 57 ns |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Optocouplers |
| Type: | Photocoupler |
HOT
VOA300-DEFG-X017T
Brand:Vishay Semiconductors

ACPL-K73A-560E
Brand:Broadcom / Avago

UCC5350MCQDWVQ1
Brand:Texas Instruments

TLP241A(F
Brand:Toshiba

IL207AT
Brand:Vishay Semiconductors

VOA300-FG-X017T
Brand:Vishay Semiconductors

TLP2395(TPL,E
Brand:Toshiba

TLP5772H(D4TP4,E
Brand:Toshiba
TLP5774H(D4-TP,E
Brand:Toshiba

TLX9376(TPL,F
Brand:Toshiba
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






