Manufacturer No:ILD256T
Manufacturer:Vishay
Type:Transistor Output Optocouplers
Description:Transistor Output Optocouplers Phototransistor Out Dual CTR >20%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Transistor Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Isolation Voltage: | 4000 Vrms |
| Output Type: | NPN Phototransistor |
| Current Transfer Ratio - Min: | 20 % |
| Current Transfer Ratio - Max: | - |
| If - Forward Current: | 30 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.55 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 70 V |
| Maximum Collector Current: | 2 mA |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 400 mV |
| Rise Time: | - |
| Fall Time: | - |
| Vr - Reverse Voltage: | 6 V |
| Pd - Power Dissipation: | 300 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage: | 70 V |
| Configuration: | 2 Channel |
| Current Transfer Ratio: | 20 % |
| Height: | 1.55 mm |
| Length: | 5 mm |
| Product Type: | Transistor Output Optocouplers |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Optocouplers |
| Width: | 4 mm |
| Unit Weight: | 0.019320 oz |
HOT
APV1111GVY
Brand:Panasonic Industrial Devices

TLX9906(TPL,F
Brand:Toshiba
MID400M
Brand:onsemi

TLP5774H(E
Brand:Toshiba

TLP5705H(D4TP4,E
Brand:Toshiba

ACPL-K70A-500E
Brand:Broadcom / Avago

TPSI3050SDWZR
Brand:Texas Instruments

ILD206T
Brand:Vishay Semiconductors

VOA300-DEFG-X019T
Brand:Vishay Semiconductors
ACPL-244-560E
Brand:Broadcom / Avago
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






