Manufacturer No:TPSI3052SQDWZRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Galvanically Isolated Gate Drivers
Description:Galvanically Isolated Gate Drivers Automotive reinforced isolated switch driver with integrated 15-V gate supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Galvanically Isolated Gate Drivers |
| Series: | TPSI3052-Q1 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SO-MOD-8 |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | Galvanically Isolated Gate Drivers |
| other: | 1000 |
HOT
2EDL8034G4BXTMA1
Brand:Infineon Technologies

UCC21759QDWRQ1
Brand:Texas Instruments

TLP5705H(D4-TP,E
Brand:Toshiba

RV1S9262ACCSP-10YV#SC0
Brand:Renesas Electronics

SI8233BD-D-ISR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

STGAP2GSNCTR
Brand:STMicroelectronics

TLP5705H(D4TP4,E
Brand:Toshiba

VO615A-3X007T
Brand:Vishay Semiconductors

VOA300-F-X019T
Brand:Vishay Semiconductors

UCC21756QDWRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






