Manufacturer No:VO617A-4X016
Manufacturer:Vishay
Type:Transistor Output Optocouplers
Description:Transistor Output Optocouplers RECOMMENDED ALT 782-SFH617A-4X016
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Transistor Output Optocouplers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | DIP-4 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Isolation Voltage: | 5300 Vrms |
| Output Type: | NPN Phototransistor |
| Current Transfer Ratio - Min: | 160 % |
| Current Transfer Ratio - Max: | 320 % |
| If - Forward Current: | 60 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.65 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum Collector Current: | 50 mA |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 400 mV |
| Rise Time: | 4.6 ns |
| Fall Time: | 15 ns |
| Vr - Reverse Voltage: | 6 V |
| Pd - Power Dissipation: | 200 mW |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage: | 80 V |
| Configuration: | 1 Channel |
| Current Transfer Ratio: | 160 % |
| Product Type: | Transistor Output Optocouplers |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Optocouplers |
| Part # Aliases: | SFH617A-4X016 |
| Unit Weight: | 0.009171 oz |
HOTTLP5774H(D4-TP,E
Brand:Toshiba

PS2701A-1-F3-A
Brand:Renesas Electronics
ACPL-244-560E
Brand:Broadcom / Avago

NCD57530DWKR2G
Brand:onsemi
TLP5772H(D4-TP,E
Brand:Toshiba

2EDL8034G4CXTMA1
Brand:Infineon Technologies

TLP5772H(E
Brand:Toshiba

TLP3412SRHA4(TPE
Brand:Toshiba

TLP170AM(TPL,E
Brand:Toshiba

UCC5350MCQDWVQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






