Manufacturer No:W25Q16JWZPIQ TR
Manufacturer:Winbond
Type:NOR Flash
Description:NOR Flash spiFlash 1.8V 16M-bit 4Kb Uniform Sector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | NOR Flash |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WSON-8 |
| Series: | W25Q16JW |
| Memory Size: | 16 Mbit |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Active Read Current - Max: | 18 mA |
| Interface Type: | SPI |
| Maximum Clock Frequency: | 133 MHz |
| Organization: | 2 M x 8 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Timing Type: | Synchronous |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Winbond |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | NOR Flash |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | spiflash |
HOT
W25Q128JVEIQ TR
Brand:Winbond

AT25XE041B-XMHN-B
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB161E-SHD-T
Brand:Renesas / Dialog

AT25DF641A-MH-Y
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB021E-SHN2B-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB041E-SHNHT-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB161E-SHF2B-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB041E-SHN-T
Brand:Renesas / Dialog

MT25QU128ABA1ESE-0SIT
Brand:Micron
AT25FF081A-UUN-T
Brand:Renesas / Dialog
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






