Manufacturer No:B82453C0203A000
Manufacturer:TDK
Type:NFC/RFID Transponder Coils
Description:NFC/RFID Transponder Coils 4.75mH 3% Transpondr 3D Z Coil AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NFC/RFID Transponder Coils |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | 11.5 mm x 12.5 mm x 3.6 mm |
| Inductance: | 7.2 mH |
| Tolerance: | 3 % |
| Maximum DC Current: | - |
| Maximum DC Resistance: | 165 Ohms |
| Saturation Current: | - |
| Q Minimum: | 19.5 |
| Self Resonant Frequency: | 400 kHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Core Material: | Ferrite |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | B82453C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | Automotive |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Height: | 3.6 mm |
| Length: | 12.5 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | NFC/RFID Transponder Coils |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 11.5 mm |
| Part # Aliases: | B82453C203A |
| Unit Weight: | 0.059966 oz |
HOT
PN7160A1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

MIKROE-4635
Brand:Mikroe

ST25R3917B-AQWT
Brand:STMicroelectronics
M24LR04E-RMC6T/2
Brand:STMicroelectronics

ST25R3918-AQWT
Brand:STMicroelectronics

364
Brand:Adafruit
PN7150B0HN/C11006Y
Brand:NXP Semiconductors

PN7161B1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

RF430CL330HCPWR
Brand:Texas Instruments

SL3S1013FTB0,115
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






