Manufacturer No:TPLC553030-592H
Manufacturer:TDK
Type:NFC/RFID Transponder Coils
Description:NFC/RFID Transponder Coils 5.89mH 3% Transpndr Coil AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | NFC/RFID Transponder Coils |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | 5.5 mm x 3 mm x 3 mm |
| Inductance: | 5.89 mH |
| Tolerance: | 3 % |
| Maximum DC Current: | - |
| Maximum DC Resistance: | 70 Ohms |
| Saturation Current: | - |
| Q Minimum: | 35 |
| Self Resonant Frequency: | 870 kHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | TPLC |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Automotive |
| Brand: | TDK |
| Height: | 3 mm |
| Length: | 5.5 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | NFC/RFID Transponder Coils |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.004057 oz |
HOT
SL3S1013FTB0,115
Brand:NXP Semiconductors

MFRC63103HNE
Brand:NXP Semiconductors

NGC1081XTMA1
Brand:Infineon Technologies
B82451L2364E402
Brand:EPCOS / TDK

PN7160A1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

4032
Brand:Adafruit

MIKROE-4309
Brand:Mikroe

CS-PROXMARKPRO01
Brand:Crowd Supply

PN7160B1HN/C100E
Brand:NXP Semiconductors

ST25DV04KC-JF6D3
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






