Manufacturer No:ST25DV16K-JFR6D3
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:NFC/RFID Tags & Transponders
Description:NFC/RFID Tags & Transponders Dynamic NFC/RFID tag IC 16-Kbit EEPROM and fast transfer mode capability
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 16 kB |
| Operating Frequency: | 13.56 MHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | NFC/RFID Tags & Transponders |
| Series: | ST25DV16K |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
| Type: | RFID Tag |
| Unit Weight: | 0.000847 oz |
HOTST25DV16KC-IE6C3
Brand:STMicroelectronics

NGC1081XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CLRC66303HNE
Brand:NXP Semiconductors

SL3S1013FTB0,115
Brand:NXP Semiconductors

TRF7964ARHBR
Brand:Texas Instruments

X-NUCLEO-NFC07A1
Brand:STMicroelectronics

M24SR64-YMN6T/2
Brand:STMicroelectronics

LXMS21ACMD-220
Brand:Murata Electronics

PNEV5180BM
Brand:NXP Semiconductors

NCF3310AHN/0J
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






