Manufacturer No:W71NW10GE3FW
Manufacturer:Winbond
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages 1G-bit 1.8V NAND + 512Mb LPDDR2 MCP x8/x32
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash LPDDR2 |
| Memory Size: | 1 Gbit 512 Mbit |
| Series: | W71NW10GE |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 29 MHz 400 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Winbond |
| Data Bus Width: | 8 bit 32 bit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Organization: | 128 M x 8 16 M x 32 |
| Product: | NAND-Based MCP |
| Product Type: | Multichip Packages |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOTW25M512JVBIQ TR
Brand:Winbond

W25M02GVZEIT TR
Brand:Winbond

W71NW10GE3FW
Brand:Winbond

W71NW11GF1EW
Brand:Winbond
MT29VZZZBDA1SKPR-046 W.12O TR
Brand:Micron

W71NW21GD1DW
Brand:Winbond

08EP08-N3GTC32-GA67
Brand:Kingston

MT29AZ5A3CHHTB-18AIT.109
Brand:Micron
W25M02GWTCIG
Brand:Winbond
MT30AZZZCD90TKXM-031 W.20T
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






