Manufacturer No:S71KL256SC0BHB003
Manufacturer:Infineon
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages Nor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Memory Size: | 256 Mbit |
| Package / Case: | FBGA-24 |
| Series: | S71KL256SC0 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 166 MHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Interface Type: | Parallel |
| Memory Type: | NOR |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Product: | NOR-Based MCP |
| Product Type: | Multichip Packages |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Speed: | 96 ns |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Current - Max: | 100 mA |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Tradename: | HyperFlash HyperRAM |
HOTMT29GZ6A6BPIET-046AIT.112
Brand:Micron

W25M512JVFIQ TR
Brand:Winbond
W25M512JWBIQ TR
Brand:Winbond
W25M121AVEITS
Brand:Winbond

W25M512JVEIM TR
Brand:Winbond
MT29GZ6A6BPIET-53AAT.112 TR
Brand:Micron

W25M161AWEIT
Brand:Winbond
W25M512JWCIM
Brand:Winbond

MT29AZ5A3CHHTB-18AAT.109 TR
Brand:Micron
W25M512JWCIQ TR
Brand:Winbond
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






