Manufacturer No:83659 002100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 18AWG 9C SHIELD 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| Shipping Restrictions: |
Due to size or weight of the product your shipping charge may increase.
|
| RoHS: | Details |
| Type: | Audio Control and Instrumentation |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 9 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 0.265 in |
| Jacket Color: | Red |
| Jacket Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Stranding: | 19 x 30 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 9.600 lbs |
HOT
1416567
Brand:Phoenix Contact

2744814
Brand:Phoenix Contact

1896/6C SL005
Brand:Alpha Wire

1416295
Brand:Phoenix Contact

86187CY SL005
Brand:Alpha Wire

1501676
Brand:Phoenix Contact
73205W 008100
Brand:Belden Wire & Cable

1503373
Brand:Phoenix Contact

155220-0064 (15 Meters)
Brand:Molex / Flamar

19227 010250
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






