Manufacturer No:PD42-1-1243-IOLINK
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motors
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 28V 0.27Nm NEMA17/42mm SPI S/D IO-Link
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motors |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 17 |
| Minimum Holding Torque: | 0.27 Nm |
| Step Angle: | 1.9 deg |
| Voltage Rating: | 24 VDC |
| Current Rating: | 1 A |
| Rotor Inertia: | 35 g-cm-sq |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Cable Length: | 20 m |
| Dimensions: | 42 mm x 42 mm x 64 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PD-1243 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | CoolStep? SpreadCycle? StallGuard? StealthChop? IO-Link? |
HOTHT23-554D-ZAA
Brand:Applied Motion

QSH5718-56-28-126
Brand:ADI Trinamic

3G3MX2-A4007-V1
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-GP20030H-O
Brand:Omron Automation and Safety

PD42-1-1141
Brand:ADI Trinamic

PD60-4-1076
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030L
Brand:Omron Automation and Safety

QSH4218-51-10-049
Brand:ADI Trinamic

TMCM-1180-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

1201694
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






