Manufacturer No:TMCM-1160-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives Stepper Motor Controller/Driver Single Axis RS485 CAN USB 2.8A 48V TMCL Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Motor Drive Type: | Stepper Motor Drive |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 51 V |
| Current Rating: | 2.8 A |
| Number of Phases: | 2 Phase |
| Series: | TMCM-1160 |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Part # Aliases: | 10-0276 |
| Unit Weight: | 0.705479 oz |
HOT
902-0095-000
Brand:ROBOTIS

ATS480C21Y
Brand:Schneider Electric

3G3MX2-A4015-V1
Brand:Omron Automation and Safety

PD42-1-1243-IOLINK
Brand:ADI Trinamic

PD60-4-1076
Brand:ADI Trinamic

NEMA23-17-15PD-AMT112S
Brand:CUI Devices

902-0125-000
Brand:ROBOTIS

902-0133-000
Brand:ROBOTIS

R88M-GP20030H-OS2
Brand:Omron Automation and Safety
HT34-697D-YAC
Brand:Applied Motion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






