Manufacturer No:ADXL313WACPZ-RL7
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers .5-4g Digital Output Three-Axis Accel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 0.5 g 1 g 2 g 4 g |
| Sensitivity: | 1024 LSB/g |
| Output Type: | Digital |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Resolution: | 10 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Operating Supply Current: | 170 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-32 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | ADXL313 |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.003739 oz |
HOT
204749-0013
Brand:Molex

ADIS16203CCCZ
Brand:Analog Devices

3DM-CV7-AHRS
Brand:LORD Microstrain

IIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

ADIS16467-2BMLZ
Brand:Analog Devices

BNO085
Brand:CEVA

20011422-01
Brand:Measurement Specialties

PCC420VR-05-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

MLX90333KGO-BCT-000-SP
Brand:Melexis

LSM6DS3TR-C
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






