Manufacturer No:R7S910018CBG#AC0
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Microprocessors - MPU
Description:Microprocessors - MPU RZ/T1 600MHz ROML 1568K FBGA320 -40/125
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Microprocessors - MPU |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | RZ/T1 |
| Core: | ARM Cortex M3 ARM Cortex R4 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 150 MHz 600 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory: | 8 kB |
| L1 Cache Data Memory: | 8 kB |
| Operating Supply Voltage: | 1.14 V to 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Microprocessors - MPU |
| other: | 90 |
| Subcategory: | Microprocessors - MPU |
| Unit Weight: | 0.040918 oz |
HOTMCIMX6QP5EYM1AA
Brand:NXP Semiconductors

R9A07G063U02GBG#AC0
Brand:Renesas Electronics

SAM9X60D1GT-I/4FB
Brand:Microchip Technology

STM32MP157DAB1
Brand:STMicroelectronics

ATSAMA5D27C-LD2G-CU
Brand:Microchip Technology

AM6421BSFFHAALV
Brand:Texas Instruments

MIMX8DX2AVOFZAC
Brand:NXP Semiconductors

STM32MP157FAD1
Brand:STMicroelectronics

AM6252ATCGHAALW
Brand:Texas Instruments

R9A07G043U11GBG#AC0
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






