Manufacturer No:20-668-0003
Manufacturer:DIGI
Type:Microprocessors - MPU
Description:Microprocessors - MPU Rabbit 2000 Chipset 30MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Microprocessors - MPU |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PQFP-100 |
| Series: | Rabbit 2000 |
| Core: | Rabbit 2000 |
| Number of Cores: | 1 Core |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 30 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | DIGI |
| Interface Type: | Parallel Serial |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of I/Os: | 40 I/O |
| Product Type: | Microprocessors - MPU |
| other: | 66 |
| Subcategory: | Microprocessors - MPU |
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer |
| Unit Weight: | 0.062040 oz |
HOT
MCIMX6Z0DVM09AB
Brand:NXP Semiconductors

MIMX8MQ5CVAHZAB
Brand:NXP Semiconductors

LX2160XE72029B
Brand:NXP Semiconductors

AM5728BABCXEA
Brand:Texas Instruments

SAM9X75-I/4PB
Brand:Microchip Technology

MCIMX6X1CVO08AC
Brand:NXP Semiconductors

AM6231ASGGGAALW
Brand:Texas Instruments

R9A07G054L24GBG#AC0
Brand:Renesas Electronics
AM6442BSEFHAALV
Brand:Texas Instruments

MIMX8MM3CVTKZAA
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






