Manufacturer No:R7S721020VCFP#AA1
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Microprocessors - MPU
Description:Microprocessors - MPU RZ/A1L 400MHz 3MB QFP176 Q2A no enc MP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Microprocessors - MPU |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFQFP-176 |
| Series: | RZ/A1L |
| Core: | ARM Cortex A9 |
| Number of Cores: | 1 Core |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 400 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory: | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory: | 32 kB |
| Operating Supply Voltage: | 1.1 V to 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Microprocessors - MPU |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Microprocessors - MPU |
| Unit Weight: | 0.063493 oz |
HOT
MIMX8UX5AVLFZAC
Brand:NXP Semiconductors

W65C816S6PLG-14
Brand:Western Design Center (WDC)
MCIMX6QP5EYM1AA
Brand:NXP Semiconductors

AT91SAM9G25-CU
Brand:Microchip Technology

MCIMX6L2EVN10AB
Brand:NXP Semiconductors

W65C02S6TQG-14
Brand:Western Design Center (WDC)

R9A07G063U01GBG#AC0
Brand:Renesas Electronics

PIC32CX2051MTSH128-I/X9B
Brand:Microchip Technology
LS1021ASE7KQB
Brand:NXP Semiconductors

R7S721020VCFP#AA1
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






