Manufacturer No:SDSDQAF4-016G-I
Manufacturer:SanDisk
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards 16GB 2.7-3.6V 3D microSD Industrial -25C to 85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanDisk |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | SDSDQAF4 |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | 3D TLC |
| Memory Size: | 16 GB |
| Sustained Write: | 50 MB/s |
| Sustained Read: | 100 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I 104 |
| Operating Supply Voltage: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 1 mm |
| Brand: | SanDisk |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.259240 oz |
HOT
MTA18ASF2G72PDZ-2G6E1
Brand:Micron

MTSD1T5ANC8MS-1WT
Brand:Micron

DESDM-C12S06GE1SL
Brand:Innodisk

SFSD0512L1AS1TO-E-ME-221-STD
Brand:Swissbit

DS9092R+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1904L-F5#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SDIT/8GB
Brand:Kingston

SDSDAF3-016G-XI
Brand:SanDisk

SDSDAF3-008G-XI
Brand:SanDisk

SDSDQED-016G-XI
Brand:SanDisk
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






