Manufacturer No:NRF24L01P
Manufacturer:Nordic Semiconductor
Type:RF Transceiver
Description:RF Transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nordic Semiconductor |
| Product Category: | RF Transceiver |
| Type: | ISM |
| Frequency Range: | 2.4 GHz to 2.525 GHz |
| Maximum Data Rate: | 2 Mbps |
| Modulation Format: | GFSK |
| Supply Voltage - Min: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Current Receiving: | 13.5 mA |
| Supply Current Transmitting: | 11.3 mA |
| Output Power: | 4 dBm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Interface Type: | SPI |
| Package / Case: | QFN-20 |
| Brand: | Nordic Semiconductor |
| Development Kit: | nRF24L01P-EVKIT nRF24L01P-UPGRADE |
| Dimensions: | 4 mm x 4 mm x 0.83 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Product Type: | RF Transceiver |
| Sensitivity: | - 82 dBm - 85 dBm -94 dBm |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Technology: | Si |
HOT
AT25DF512C-MAHN-T
Brand:Renesas / Dialog

SFSD032GL1AS1TO-I-NG-221-STD
Brand:Swissbit

AT45DB081E-SSHN-B
Brand:Renesas / Dialog

MT40A256M16LY-062E:F TR
Brand:Micron

IKVP50C/16GB
Brand:Kingston

AT25SL128A-UUE-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DQ321-SHF2B-T
Brand:Renesas / Dialog

SSDPF2KE032T1N1
Brand:Solidigm

N24C32UDTG
Brand:onsemi

DTXM/256GB
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






