Manufacturer No:SFSD2048L1AS1TO-E-QG-221-STD
Manufacturer:Swissbit
Type:Memory Cards
Description:Memory Cards Industrial SD Card S-600 2 GB SLC Flash -25C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | S-600 |
| Product: | SD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 2 GB |
| Sustained Write: | 21 MB/s |
| Sustained Read: | 35 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 32 mm x 24 mm x 2.1 mm |
| Brand: | Swissbit |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | 609014 |
HOT
S25FL064LABMFV011
Brand:Infineon Technologies

AT25XE512C-XMHN-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB081E-SSHNHC-T
Brand:Renesas / Dialog
THGBMUG7C1LBAIL
Brand:Kioxia America

MTFDKCC15T3TGH-1BC1ZABYY
Brand:Micron

MTFDKCC6T4TGJ-1BC1ZABYY
Brand:Micron

MTFC32GAZAQHD-WT TR
Brand:Micron
MT62F1G32D4DR-031 WT:B
Brand:Micron

EMMC08G-ML36-02F00
Brand:Kingston

IKKP200/16GB
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






