Manufacturer No:MIKROE-2728
Manufacturer:Mikroe
Type:Memory IC Development Tools
Description:Memory IC Development Tools EERAM 3.3V click
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | Memory IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Add-On Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | 47L16 |
| Memory Size: | 16 kB |
| Memory Type: | SRAM |
| Brand: | Mikroe |
| Dimensions: | 28.6 mm x 25.4 mm |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Memory IC Development Tools |
| Series: | Misc-Storage-Click |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Tradename: | mikroBUS |
| Unit Weight: | 0.811301 oz |
HOT
EVAL-S25FS256T
Brand:Infineon Technologies
CYFL208-004
Brand:Infineon Technologies

MIKROE-5293
Brand:Mikroe

1895
Brand:Adafruit

CF02-F9-ILAT06-M01
Brand:Hyperstone

MIKROE-2914
Brand:Mikroe

MIKROE-428
Brand:Mikroe

HLDC-DDR4-A
Brand:Intel / Altera
CYFL177-007
Brand:Infineon Technologies

MIKROE-4440
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






