Manufacturer No:MIKROE-2536
Manufacturer:Mikroe
Type:Memory IC Development Tools
Description:Memory IC Development Tools EEPROM 4 click
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | Memory IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Add-On Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | AT25M02 |
| Memory Size: | 256 kB |
| Memory Type: | EEPROM |
| Brand: | Mikroe |
| Dimensions: | 42.9 mm x 25.4 mm |
| Interface Type: | GPIO SPI |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | Memory IC Development Tools |
| Series: | Misc-Storage-Click |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Tradename: | mikroBUS |
| Unit Weight: | 1.304431 oz |
HOT
MIKROE-4497
Brand:Mikroe

MIKROE-3780
Brand:Mikroe

MIKROE-428
Brand:Mikroe

USB06-U8-RB1Q03-M01
Brand:Hyperstone

TSX00004
Brand:Arduino

MIKROE-4895
Brand:Mikroe

MIKROE-4521
Brand:Mikroe

CF02-F9-ILAT06-M01
Brand:Hyperstone

X-NUCLEO-EEPRMA2
Brand:STMicroelectronics

MIKROE-427
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






