Manufacturer No:ASD2202-R-S
Manufacturer:TinyCircuits
Type:Memory IC Development Tools
Description:Memory IC Development Tools SRAM TinyShield
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TinyCircuits |
| Product Category: | Memory IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Add-On Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | 23LC1024 |
| Memory Size: | 1 Mbit |
| Memory Type: | SRAM |
| Brand: | TinyCircuits |
| Dimensions: | 20 mm x 20 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| Product Type: | Memory IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 0.265825 oz |
HOT
DS28E80EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
CYFL177-006
Brand:Infineon Technologies

MIKROE-2914
Brand:Mikroe

MIKROE-4293
Brand:Mikroe

MIKROE-3191
Brand:Mikroe

MFSUSANOEMMC
Brand:Mpression

MIKROE-4987
Brand:Mikroe

MIKROE-2768
Brand:Mikroe

6.20.12
Brand:Segger Microcontroller

MIKROE-4497
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






