Manufacturer No:MIKROE-88
Manufacturer:Mikroe
Type:Memory IC Development Tools
Description:Memory IC Development Tools EEPROM ADAPTER BOARD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | Memory IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Add-On Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | 24C08WP |
| Memory Type: | EEPROM |
| Brand: | Mikroe |
| Description/Function: | EEPROM Adapter Board |
| Dimensions: | 45.34 mm x 23.88 mm |
| For Use With: | 8 K EEPROM Chip 24C08 |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Memory IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
AC500100
Brand:Microchip Technology
EV20F92A
Brand:Microchip Technology

MIKROE-2768
Brand:Mikroe
CYFL208-003
Brand:Infineon Technologies

DEV-13743
Brand:SparkFun

DS28E80EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

CY15FRAMKIT-002
Brand:Infineon Technologies
CYFL177-003
Brand:Infineon Technologies

MIKROE-4987
Brand:Mikroe

ASX00008
Brand:Arduino
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






