Manufacturer No:AT45DB021E-SSHNHC-T
Manufacturer:Renesas Electronic
Type:NOR Flas
Description:NOR Flash 2 Mbit, Wide Vcc (1.65V to 3.6V), -40C to 85C,512 Byte Binary Page Mode, SOIC-N 150mil (Tape & Reel), Single SPI DataFlash
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | NOR Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-Narrow-8 |
| Series: | AT45DB021E |
| Memory Size: | 2 Mbit |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Active Read Current - Max: | 15 mA |
| Interface Type: | SPI |
| Maximum Clock Frequency: | 70 MHz |
| Organization: | 256 k x 8 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Timing Type: | Synchronous |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | eel |
| Architecture: | Chip Erase |
| Brand: | Renesas / Dialog |
| Memory Type: | NOR |
| Product Type: | NOR Flash |
| Speed: | 70 MHz |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | DataFlash |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOT
MTFDKBZ3T8TFR-1BC1ZABYY
Brand:Micro

IKVP50C/64GB
Brand:Kingsto

MTFDKBG960TFR-1BC1ZABYY
Brand:Micro

SSDPF2KE032T1N1
Brand:Solidig

EMMC256-TY29-5B111
Brand:Kingsto
OCP0S3128Q-A0
Brand:Kingsto

AT45DB321E-SHF2B-T
Brand:Renesas / Dialo

MT40A2G8SA-062E IT:F TR
Brand:Micro

MT40A1G16KH-062E AUT:E
Brand:Micro

SSDPFKKW020X7X1
Brand:Solidig
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






