Manufacturer No:SEDC600M/960G
Manufacturer:Kingsto
Type:Solid State Drives - SS
Description:Solid State Drives - SSD 960GB 2.5" SATA 3 6Gb/s
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | DC600M |
| Memory Size: | 960 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | 2.5 in |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA III |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 100 mm x 69.9 mm x 7 mm |
| Sustained Write: | 530 MB/s |
| Sustained Read: | 560 MB/s |
| Brand: | Kingston |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 3.257198 oz |
HOT
MTFDKCC6T4TGJ-1BC1ZABYY
Brand:Micro

MTFDDAK480TGB-1BC1ZABYY
Brand:Micro

DTXM/128GB
Brand:Kingsto

OMSP0S3256Q-00
Brand:Kingsto

MIKROE-5740
Brand:Mikro

MTFDDAV960TGA-1BC1ZABYY
Brand:Micro

MTFDDAK1T9TGB-1BC1ZABYY
Brand:Micro
M95P16-IXMNT/E
Brand:STMicroelectronic
THGBMTG5D1LBAIL
Brand:Kioxia Americ
THGBMUG6C1LBAIL
Brand:Kioxia Americ
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






