Manufacturer No:MT40A1G16KH-062E AUT:E
Manufacturer:Micron Technolog
Type:DRA
Description:DRAM DDR4 16G 1GX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 1 G x 16 |
| Memory Size: | 16 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 84 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1140 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
EMMC16G-TB29-70H01
Brand:Kingsto

SFPC320GM1AR4MT-I-7C-62R-STD
Brand:Swissbi

OM4P0S3128Q-A0
Brand:Kingsto

SFSD004GN1AM1MT-I-5E-21Q-STD
Brand:Swissbi

MT53E512M32D1ZW-046 AAT:B
Brand:Micro

MT61K512M32KPA-16:C
Brand:Micro

AT45DB321E-SHF2B-T
Brand:Renesas / Dialo

DTKN/256GB
Brand:Kingsto

OM8P0S3512Q-A0
Brand:Kingsto

DTKN/64GB
Brand:Kingsto
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






