Manufacturer No:SEDC600M/1920G
Manufacturer:Kingsto
Type:Solid State Drives - SS
Description:Solid State Drives - SSD 1920GB 2.5" SATA 3 6Gb/s
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingston |
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Series: | DC600M |
| Memory Size: | 1920 GB |
| Product: | SATA SSDs |
| Form Factor: | 2.5 in |
| Configuration: | 3D TLC |
| Interface Type: | SATA III |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Dimensions: | 100 mm x 69.9 mm x 7 mm |
| Sustained Write: | 530 MB/s |
| Sustained Read: | 560 MB/s |
| Brand: | Kingston |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 3.257198 oz |
HOT
SSDPFKNU020TZX1
Brand:Solidig

AT25DF641A-MH-Y
Brand:Renesas / Dialo

MTFDDAV960TGA-1BC16ABYY
Brand:Micro

SFPC320GM1AR4MT-I-7C-62R-STD
Brand:Swissbi

AT25SL128A-UUE-T
Brand:Renesas / Dialo

MT40A4G8NEA-062E:F
Brand:Micro

IKVP50C/64GB
Brand:Kingsto

SSDPFKKW010X7X1
Brand:Solidig

SDBPNPZ-512G-XI
Brand:SanDis

MTFDDAK480TGB-1BC1ZABYY
Brand:Micro
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






