Manufacturer No:VTDU41PI004G
Manufacturer:Virtium
Type:Managed NAND
Description:Managed NAND 4GBeUSB 10-pin (2.54mm)PESLCIndustrial Temp (-40 to 85 C)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Virtium |
| Product Category: | Managed NAND |
| Series: | VTDU |
| Type: | eUSB |
| Memory Size: | 4 GB |
| Configuration: | SLC |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 36.9 mm x 26.6 mm x 5.95 mm |
| Brand: | Virtium |
| Interface Type: | USB |
| Product Type: | Managed NAND |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Tradename: | TuffDrive |
HOT
SFUI4096J1AE2TO-C-QT-2A1-STD
Brand:Swissbit

AP-UM032GAU0ES-3TM
Brand:Apacer

VTDU42XI016G-V11
Brand:Virtium
AP-UM004GT13ES-MSCM
Brand:Apacer
AP-UM008GT13ES-MSNRCM
Brand:Apacer

GLS85LS1064G-S-I-LBJE-ND127
Brand:Greenliant

GLS85LP1004P-S-I-FTE-ND004
Brand:Greenliant

GLS85LS1004G-S-I-LBJE-ND131
Brand:Greenliant

SFUI016GJ1AE1TO-C-QC-2A1-STD
Brand:Swissbit
VTDU41PI064G-V11
Brand:Virtium
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






