Manufacturer No:CT8132SK-IS3
Manufacturer:Crocus Technology
Type:Position / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Integrated Digital Omnipolar TMR High Sensitivity Magnetic Switch SOT23 Package High Temp 10Hz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Crocus Technology |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Tunnel Magneto-resistance |
| Operating Supply Current: | 145 nA |
| Maximum Output Current: | 20 mA |
| Operating Point Min/Max: | +/-0.9 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | +/-0.5 mT |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | CT813x |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Crocus |
| Output Type: | Digital |
| Product: | Hall Effect Latches / Switches |
| Product Type: | Position / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
TMAG5231A1CQDMRR
Brand:Texas Instruments

US2882LSE-AAA-000-RE
Brand:Melexis

US2882LUA-AAA-000-BU
Brand:Melexis

ACS70311LOKATN-005B5-C
Brand:Allegro MicroSystems

DRV5057A2EDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

TMAG5123B1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments
A1308LLHLX-05-T
Brand:Allegro MicroSystems

AS5247U-HTQT
Brand:ams OSRAM

AS5013-IQFT
Brand:ams OSRAM

SI7201-B-04-IV
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






