Manufacturer No:APS11202LLHALT
Manufacturer:Allegro MicroSystems
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Chopper-Stabilized Precision Hall-Effect Switch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Allegro MicroSystems |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Operating Supply Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | 5 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | 75 G |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Series: | APS11202 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Allegro MicroSystems |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | Hall Effect Latches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 6000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
55100-3M-02-A
Brand:Littelfuse

AS5247U-HTQT
Brand:ams OSRAM

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs

TMAG5231A2DQDBZR
Brand:Texas Instruments

BM1422AGMV-ZE2
Brand:ROHM Semiconductor

DRV5032DUDBZT
Brand:Texas Instruments

DRV5032DULPG
Brand:Texas Instruments

APS12202LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems

HAL1501SU-A
Brand:TDK-Micronas

SI7201-B-09-IBR
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






