Manufacturer No:NXB0104PWJ
Manufacturer:Nexperia
Type:Translation - Voltage Levels
Description:Translation - Voltage Levels NXB0104PW/SOT402/TSSOP14
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Nexperia |
| Product Category: | Translation - Voltage Levels |
| RoHS: | Details |
| Type: | Translating Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-14 |
| Supply Voltage - Min: | 1.2 V 1.65 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Propagation Delay Time: | 4.9 ns 5.2 ns |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Nexperia |
| Data Rate: | 80 Mb/s |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Pd - Power Dissipation: | 250 mW |
| Product Type: | Translation - Voltage Levels |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Part # Aliases: | 935690855118 |
| Unit Weight: | 0.002114 oz |
HOTSN74LV4T32QWBQARQ1
Brand:Texas Instruments

NL17SZ07DFT2GH
Brand:onsemi
SN74LV4T00QWBQARQ1
Brand:Texas Instruments

NXT4557GUX
Brand:Nexperia

H14T245QRSVRQ1-NT
Brand:Texas Instruments

TXU0102QDTTRQ1
Brand:Texas Instruments

74AVC4T774PW-Q100J
Brand:Nexperia
LEO3910PDT-D
Brand:STMicroelectronics

SN74LV594ABQBR
Brand:Texas Instruments

NTSX2102TLH
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






