Manufacturer No:TLC6A598MDWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Counter Shift Registers
Description:Counter Shift Registers High power 8-bit phase-shift high-reliability driver for avionic applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Counter Shift Registers |
| RoHS: | Details |
| Counter Type: | D-Type Storage Register |
| Counting Sequence: | Serial to Parallel |
| Number of Circuits: | 8 |
| Number of Bits: | 8 bit |
| Package / Case: | SOIC-24 |
| Logic Type: | DMOS |
| Number of Input Lines: | 1 |
| Output Type: | Open Drain |
| Propagation Delay Time: | 22 ns 30 ns |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| High Level Output Current: | - 4 mA |
| Low Level Output Current: | 4 mA |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Number of Output Lines: | 8 Output |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Product: | Shift Registers |
| Product Type: | Counter Shift Registers |
| Series: | TLC6A598 |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Logic ICs |
HOTNC7WZ07L6X-L22175
Brand:onsemi

SN74LV164ABQAR
Brand:Texas Instruments
SN74LV8T245RKSR
Brand:Texas Instruments
SN74AHCT08QWBQARQ1
Brand:Texas Instruments

NC7WZ00K8X-L22236
Brand:onsemi
NC7SZ175L6X-L22175
Brand:onsemi

LSF0204GU12-Q100X
Brand:Nexperia

TCA9416DTMR
Brand:Texas Instruments

SN74AXC4T774QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

NC7NZ17L8X-L22185
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






