Manufacturer No:SN74LV138ABQBR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Encoders Decoders Multiplexers & Demultiplexers
Description:Encoders Decoders Multiplexers & Demultiplexers Three-line to eight-line decoders/demultiplexers
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Encoders Decoders Multiplexers & Demultiplexers |
| Product: | Decoders / Demultiplexers |
| Number of Input Lines: | 3 Input |
| Number of Output Lines: | 8 Output |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Number of Circuits: | 1 Circuit |
| Product Type: | Encoders Decoders Multiplexers & Demultiplexers |
| Series: | SN74LV138A |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Logic ICs |
HOT
SN74LV165ABQBR
Brand:Texas Instruments

SN74LV4T32QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

NC7WZ08L8X-L22185
Brand:onsemi
TXU0101QDRYRQ1
Brand:Texas Instruments
SN74AHCT74BQAR
Brand:Texas Instruments

NL17SZ07DFT2GH
Brand:onsemi
TXU0202DCUR
Brand:Texas Instruments
SN74AHCT245RKSR
Brand:Texas Instruments

NC7WZ241K8X-L22236
Brand:onsemi

NC7WZ16FHX-L22175
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






