Manufacturer No:SN74LV273ADGSR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Flip Flops
Description:Flip Flops Octal D-type flip-flops with clear
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Flip Flops |
| Number of Circuits: | 8 |
| Logic Type: | CMOS |
| Input Type: | CMOS |
| Output Type: | Push-Pull |
| High Level Output Current: | 12 mA |
| Low Level Output Current: | - 12 mA |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VSSOP-20 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Maximum Clock Frequency: | 70 MHz |
| Product Type: | Flip Flops |
| Series: | SN74LV273A |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Logic ICs |
HOTLEO3910PDT-D
Brand:STMicroelectronics

NXT4557GUX
Brand:Nexperia

SN74AHCT14QWBQARQ1
Brand:Texas Instruments
SN74LV245ARKSR
Brand:Texas Instruments

SN74LV165AQWBQBRQ1
Brand:Texas Instruments
SN74LV273ARKSR
Brand:Texas Instruments
SN74AHCT245DGSR
Brand:Texas Instruments
SN74AHCT245RKSR
Brand:Texas Instruments

74LVC11BQ-Q100X
Brand:Nexperia

NC7SZ126P5X-F22057
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






