Manufacturer No:NC7SZ74L8X-L22185
Manufacturer:onsemi
Type:Flip Flops
Description:Flip Flops TinyLogic UHS D-Type Flip-Flop with Preset and Clear
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | onsemi |
| Product Category: | Flip Flops |
| RoHS: | Details |
| Number of Circuits: | 1 |
| Logic Type: | D-Type Flip-Flop |
| Input Type: | Single-Ended |
| Propagation Delay Time: | 6.5 ns |
| High Level Output Current: | - 32 mA |
| Low Level Output Current: | 32 mA |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MicroPak-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | onsemi |
| Maximum Clock Frequency: | 200 MHz |
| Product Type: | Flip Flops |
| Series: | NC7SZ74 |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Logic ICs |
HOT
SN74AHC14QWBQARQ1
Brand:Texas Instruments
TCA39306DCURQ1
Brand:Texas Instruments

NL17SZ08XV5T2G-L22087
Brand:onsemi
SN74AHCT00BQAR
Brand:Texas Instruments
SN74LV541AQWRKSRQ1
Brand:Texas Instruments

SN74LV4T32QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

SN74AXC4T774QPWRQ1
Brand:Texas Instruments

NC7S08P5X-F22057
Brand:onsemi
SN74AHC245RKSR
Brand:Texas Instruments
SN74HCT244DGSR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






